Notes:
- Totes les rutes són gratuïtes.
- Totes les rutes començaran a les 9:00h des de l’ajuntament de cada població participant excepte els marcats amb (*) que indica possibles canvis de lloc o d' hora.
- Acudir 15 min abans. Anar en cotxes propis.
- Inscripcions fins el dijous anterior a la ruta, abans de les 12h. Hora de tancament de les llistes d'inscrits.
- Portar: esmorzar, aigua, gorra, protecció solar, roba i calçat adequat.
- Qualsevol itinerari pot sofrir modificacions d’última hora.
- L’organització no es fa responsable dels danys que puguen ocórrer.
+ INFO en wwww.valldalbaida.com > Inscripcions
Organitza: Departament de Turisme de la Mancomunitat de Municipis de la Vall d’ Albaida.
Participen: Mancomunitats de l'Alcoià-El Comtat i la Vall d'Albaida
Col•laboren: Ajuntaments i Centres Excursionistes de les comarques participants
Patrocina: Generalitat-Diputació de València - Mancomunitat de la Vall d'Albaida
Més informació en www.valldalbaida.com
Telf: 962389091
PROGRAMA DE SENDERISME > ENTRE MUNTANYES 2019
SETEMBRE
Dia 7: Alfafara* > Cabeçó de la Mariola > 6km 3h30’>dif. mitja. *(Eixida de la plaça d’Espanya)
Dia 8: Sempere > Ruta pels poblets del riu > 8km 3h > dif baixa
Dia 14: Otos > SL CV-10 Otos Paratge protegit Ombria del Benicadell > 8,5km 3h > dif. mitja-alta
Dia 15: Benigànim > Ruta paisatgística circular > 10km 4h > dif. mitja
Dia 21: Terrateig* > Ruta camí Font del llop-pou > 6 km 3h > dif. baixa. *(Eixida des de l’av. Gregorio Ordoñez)
Dia 22: Bocairent* > Senderisme d’oficis caves i masies > 6,5km 3h *(Eixida a les 10h des del Camping Mariola)
Dia 28: Castelló de Rugat* > Ruta entre termes > 9km 4h > dif mitja-alta *(Eixida des del poliesportiu de dalt)
Dia 29: Agullent* > Ruta circular PR CV-135 > 10hm 4h> dif. mitja. *(Eixida des de la Font Jordana)
OCTUBRE
Dia 5: La Pobla del Duc > Ruta de les heretats > 10,5km 4h> dif. mitja-alta
Dia 6: Salem > SL-CV-122: La senda dels Nevaters- de Salem a la Barcella > 10km 5h> dif. mitja-alta
Dia 19: L’Orxa* > Ruta per l’antiga via del tren > 12km 4h > dif. baixa. *(Eixida del mercat municipal)
Dia 20: Alcoi > Racó de sant Bonaventura > 11km 5h > dif mitja
Dia 26: Beniatjar > Ombria de l’Ombria > 8km 2h > dif mitja-alta
Dia 27: Atzeneta d’ Albaida* > Ruta de les Fonts > 10km 5h > dif. mitja. *(Eixida des del museu de les artesanies)
NOVEMBRE
Dia 9: Pinet >Ruta botànica Joan Pellicer > 10km 4h > dif. mitja-alta
Dia 10: Bèlgida* > Ruta de la Font Freda > 10km 4h > dif. mitja-alta.*(Eixida des del parc Enric Valor)
Dia 16: Cocentaina > Senderisme botànica a la Mariola > 6km 3h> dif mitja (màx. 25 pax)
Dia 17: Banyeres de Mariola* > Senderisme micològic > 5km 3h> dif mitja. *(Eixida aparcament Molí l’Ombria o Villa Rosario)
Dia 23 Albaida* > Ruta pujada a la Covalta > 3Km 2h> dif. mitja.*(Eixida des del poliesportiu)
Dia 24: El Palomar > SL CV-118: Ruta del Castell > 12,30km 6h > dif. mitja-alta
Dia 30: Ontinyent* > SL CV-19 Sendes de Gamellons > 9km 4h30’ > dif mitja-alta. *(Eixida de l’ermita de Morera ctra. CV-655)
DESEMBRE
Dia 1: Montitxelvo: Ruta de les Penyes Albes > 8k 4h > dif. mitja
Dia 7: Llutxent*: Ruta de la pedra en sec > 7km 3h > dif. mitja. *(Eixida des del camp de futbol La Plana)
Dia 8: Quatretonda* > Ruta de la 1ª conducció de l’aigua a Quatretonda > 6km 4h > dif. mitjana. *(Eixida des del poliesportiu)
Dia 14: L’Olleria* > Pujada a la creueta i barranc de l’Alegre> 8km 5h> dif. mitja *(Eixida del parc Beat Pare Ferreres)
Dia 15: Aielo de Malferit > SL CV-11 Senda de l’Ombria > 7km 3h > dif. mitja
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfHh3Mw8_pNl8P8TKOp8YRvCyh5rC3AZDPhQ9R3vpADtqn_IQ/viewform